SRÍ LANKA = malý ostrov, velkých zážitků
16.08.2017

SRÍ LANKA = malý ostrov, velkých zážitků

Čtrnáct dní, tisíc kilometrů, deset zastávek, čtyři světové strany, tři kamarádi, dva dopravní prostředky, jeden batůžek a Srí lanka, přesněji malý ostrov velkých zážitků, ležící v indickém oceáně.

DOPRAVA
„mentalitu místních obyvatel i krásu Srí lanky, nejlépe poznáš v hromadné dopravě“
Diskotéka, nová mezinárodní přátelství, neustále troubení i zvýšený adrenalin v krvi, to vše a ještě mnohem více dokáže nabídnout srílanská veřejná hromadná doprava. Kapacita (NE)omezena, autobus přímo praská ve švech, ale další cestující stále a stále přistupují, svou osobní zónu nechte raději doma, zde se řídí heslem „každý centimetr dobrý“ i palubní deska je vhodné místo k sezení.

Autobusáci velmi sympatičtí a komunikativní chlápci bez pudu sebezáchovy. Mistři v předjíždění, vybržďování, kličkování, troubení i hazardování. Chudák podvozek, ten musí být rovnou z ocele nebo zůstal raději doma, jelikož nerovnosti a množství děr v cestě by určitě nepřežil.

Zní to děsivě? Maximální povolená rychlost činní 40km/h, takže děsivý je tak maximálně čas strávený na palubě autobus. Zkrátka a dobře nejedná se o žádné rychlostní dálnice. Pro představu naše cesta z Colomba do Dambully (105km) stála přesně 45,-Kč a trvala 4,5 hodiny.

Klima ala otevřená okna (fungují téměř perfektně) i nestálé troubení, přesněji jeden zvuk, nespočet významů (stůj, jedu, předjíždím, díky, pozor, …), bollywoodské seriály, zvířata i kojící matky dodávají celému cestování autobusem tzv. třešničku na dortu.