Dobře se uč nebo...
30.08.2017

Dobře se uč nebo...

Dobře se UČ nebo …
…. nebo jednoho krásného dne budeš dělat někde u pásu v továrně na směnný provoz. Tuhle otřepanou frázi často používají nejen rodiče/ učitelé jako odstrašující příklad a motivaci zároveň pro své děti.

Tak já vám něco povím (abyste si nemysleli, že si tady jenom užívám) … Můj pracovní den začal přesně v 5:50 am, kdy jsem si v továrně na výrobu olejů (přesněji v šatně) obouvala své steel capped boots, zároveň nasazovala rukavice, bezpečností vestu, ochranná sluchátka a sítku na vlasy. V 6 am to začalo … Mašiny začaly vydávat zvuky, pás plný olejů se pomalu rozjížděl a já jsem celých osm hodin stála a kontrovala (zda jsou oleje všechny, zda tam něco neplave, apod.)

Taky vám to zní jako „velká zábava“… Budete asi překvapeni, ale já se smála celý den (jakože fakt smála). Kolega vedle mě (připomínal mi mého dědu), mě v pravidelných intervalech zásoboval vtipy, povídkami s denního života nebo historkami z celého světa (třeba, jak se v Las Vegas oženil nebo jak zabloudil v Praze a málem mu uletělo letadlo….)

Zkusit se má zkrátka všechno a víte co (ano mám vysokou školu, ano dobře jsem se učila a ano dobrovolně jsem se rozhodla jít k pásu). Dobře se UČ nebo … Hlavně DĚLEJ CO TĚ BAVÍ 🙂 a pokud máš být popelář, uklízečka, podnikatel nebo manager, to už nechám na tobě.