Den druhý v Šanghaji ( 31 894 kroků, plno zážitků)
23.08.2017

Den druhý v Šanghaji ( 31 894 kroků, plno zážitků)

#welcometocitycentre #Shanghai #travelalone #Čínaplnadobrodruzstvi

… Aneb, co mě druhý den v Šanghaji potkalo ….

Pozor, pozor, hlášení: vážení spolucestovatelé, máme pátek 28.7.2017 s velitelských časem 8:02 a já se zrovna vydávám vstříc novým zážitku do víru Šanghajského velkoměsta. Opakuji hlášení: čínská Šanghaj bude prozkoumána a v zápiscích popsána.

Ale kam se vlastně dnes vůbec podíváme? Tak to přesně ještě netuším, co však můžu slíbit je, že v Šanghaji to bude. Včera jsem totiž kromě utěšování svých „křičících“ zad, pár tipů na internetu získala. Mám TIPY jako … Pudong – návštěva televizní věže a nejvyšší budovy, Bund, Jing´an temple, Yu garden, Jade temple, Longhua temple, Nanjing Lu road, Xintiandi, Shangai museum, návštěva cirkusu … Kde to všechno najdu netuším. Tak uvidíme a však na recepci mi přece poradí, ne?

… A tak tedy zpátky … 28.7.2017, 8:02 na recepci … „Mihao“ I would like to ask you …. Po třiceti sekundách přijde odpověď „I don´t understand you“, teď se však podržte, neříká to recepční, ale jeho mluvící překladač v telefonu, jako dárek k této odpovědi dostávám mapu metra, výhra to však moc není, je totiž celá v čínštině. No tak nic, na recepci mi neporadí, zeptám se někoho venku alespoň na cestu na metro.

Venku se ptám prvního, neví. Ptám se druhého, zase neví … Ptám se šestého, kupodivu neví … Vzdávám to, já snad zůstanu celé tři dny na pokoji („doma mi to říkali, co tam budeš dělat sama a ještě k tomu v Číně“) … No, nic zkusím ještě jít s davem a uvidíme, při nejhorším se vrátím zpátky. Dav jsem již třikrát vyměnila za jiný, minimálně pět set metrů jsem ušla a stále nic. Tak teď už vážně, dojdu na konec ulice a otáčím se nebo taky ne na konci ulice konečně cedule s nápisem metro 150 metrů.

Tak konečně jsem v metru, zde už jsou alespoň názvy zastávek v angličtině. Takže teď už „jenom“ koupit lístek, ale kam? … Při procházení zastávek pouze jedna mi dává smysl a to Jing´an temple. Takže mám vybráno, příští zastávka bude prohlídka Jing´an templu.

P.S. Pamatujete si, jak jsem minule psala, že Čína nepodporuje google, facebook, instagram a další? … A pamatujete si i mou reakci? … „Však nevadí, nemám internet, mám pusu aneb líná huba, hotové neštěstí“ …. To jsem, ale ještě ani ve snu netušila, že Číňané neumějí anglicky (neumějí mluvit, nechtějí mluvit, ….), TO JEŠTĚ BUDE.

Příští zastávka bude prohlídka Jing´an templu … (o pár minut později) … Zastávka „Jing´an temple“, nejen tady, ale na každé zastávce najdete nespočet výstupů. Dle mého výběr správného exitu je základ úspěchu, ušetříte svoje nohy i nervy při hledání. Jing ´an temple se nachází na trase metra linky 2 nebo 7, přesněji výstup (exit 1). Teď už hurá koupit vstupenku (50 CNY) a nasávat místního ducha i atmosféru. Jing ´an temple je cca 780 let starý chrám, který z výšky hlídá řada mrakodrapů a moderních budov. Tento chrám se ještě také nazývá jako chrám míru a klidu. Pro rovnováhu klidu a míru, musíš hodit minci do poháru, který hlídá drak (přímo uprostřed chrámu na nádvoří).

A co bylo dále? Hned blízko Jing´an templu (přesněji u východu) jsem úplně čistě náhodou našla informační centrum a světe div se, tady mají brožurky i mapy a slečna umí anglicky. Takže jsem toho náležitě využila… Už všechno vím a dnes nás tedy ještě čeká: Pudong – návštěva televizní věže a nejvyšší budovy, Bund a Yu garden.

Další zastávka „Lujiazui“ se nachází na lince metra 2. A co tady? No přeci městská čtvrť Pudong, plná výškových budov. … Ty bláho (zrovna mi spadla čelist), hned jakmile vyjdete z metra (exit 1), vaše oči upoutá nejenom televizní věž zvaná jako PERLA ORIENTU, ale také plno dalších mrakodrapů a moderních budov v čele s nejvyšší budovou Číny – Shanghai tower. Je to jako magnet. Já se vydávám do televizní věže přezdívané „PERLA ORIENTU“, jelikož za vstupné (220 CNY) je volně přístupná lidem. Uvnitř najdete výhled na celou Shanghai, skleněný chodník (pod nohami vidíte auta, vodu, budovy, lidi, apod). A třešničku na dortu tvoří vesmírná laboratoř v 351 metrech nad zemí a velmi povedené historické muzeum v přízemí věže. Celkový dojem mi trošičku ovlivnila masa lidí, nekonečné fronty a neuvěřitelný hluk, ale výhled to byl krásný a zážitek nezapomenutelný 😊.

Potřebujete dobít baterky, dobře se najíst, utéct od všech lidí, ale přitom zůstat v centru Šanghaje? Tak přesně to jsem potřebovala i já… Stačí přejet pouze o jednu zastávku metrem nazpět, přesněji na East Nanjing Road (linka metra 2, 10) a nacházíme se na druhé straně řeky Hangpu v městské části Bund, kde můžete obdivovat krásy Šanghaje z druhé strany. Já zde potkávám dvě velmi zajímavé studentky z Japonska a vydáváme se na společnou cestu kolem řeky. Jupíí, konečně s někým mluvím :).

Máme tady odpoledne (a je to znát) … Čeká nás poslední zastávka neboli vyhlášené Yuyuan garden. Moje nohy, dávají o sobě znát (včera záda, dneska nohy, co to bude zítra? :D). Poslušně hlásím … „20 000 tisíc kroků, váš dnešní limit je splněn již podruhé“. Ještě, že ty chytré telefony máme. Yuyuan garden (linka metra 10, exit 1). Zde už mě konečně přepadla chuť na něco k jídlu (ještě, aby ne, máme 15:24). Naštěstí kolem Yuyuan garden najdeme plno obchodů, jídla, ale také i turistů. A co jsme si tedy nakonec dala? Zbytečná otázka, já prostě nikdy neodolám masu na špejli a smoothie z ananasu. Posilněná, platím vstup do zahrad (30 CNY) a tady myslím, že veškeré komentáře jsou zbytečné, fotky bohatě postačí. Jediné, co vám prozradím – stálo to za to 😊.

Po cestě zpátky domů (na metro), potkávám ještě city Shanghai temple (vstup 10 CNY), dále neodolám kouzlu místních prodejců a kupuji si sluneční brýle „vždyť ty moje už jsou hrozné“.

A jak jsem došla zpátky na hotel (zastávka South Huangpi road)? … To vám byla zase bojovka. Nikdo nevěděl, nerozuměl nebo prostě nechtěl (jak překvapivé) … Zkrátka a dobře po čtyřiceti minutách bloudění jsem si chtěla stopnout taxík a v tom očko mé, název hotelu spatřilo, díky za to…. Sečteno a podtrženo, 31 894 kroků, 38 stupňů, milióny lidí, plno zážitků i neuvěřitelný pocit únavy a spokojenosti zároveň. Druhý den v Šanghaji je za mnou. A co nás čeká zítra?

 

 

Pudong, Perla orientu, Nejvyšší budova a městská čtvrť Bund

Jing´an Temple pokořen a co teď? #cobudedal #cotedvŠanghaji #cestujdokudmuzes #cityview #zustansvuj s Dámička na cestáchDalší zastávka "Lujiazui" se nachází na lince metra 2. A co tady? No přeci městská čtvrť Pudong, plná výškových budov. … Ty bláho (zrovna mi spadla čelist), hned jakmile vyjdete z metra (exit 1), vaše oči upoutá nejenom televizní věž zvaná jako PERLA ORIENTU, ale také plno dalších mrakodrapů a moderních budov v čele s nejvyšší budovou Číny – Shanghai tower. Je to jako magnet. Já se vydávám do televizní věže přezdívané "PERLA ORIENTU", jelikož za vstupné (220 CNY) je volně přístupná lidem. Uvnitř najdete výhled na celou Shanghai, skleněný chodník (pod nohami vidíte auta, vodu, budovy, lidi, apod). A třešničku na dortu tvoří vesmírná laboratoř v 351 metrech nad zemí a velmi povedené historické muzeum v přízemí věže. Celkový dojem mi trošičku ovlivnila masa lidí, nekonečné fronty a neuvěřitelný hluk, ale výhled to byl krásný a zážitek nezapomenutelný 😊. Potřebujete dobít baterky, dobře se najíst, utéct od všech lidí, ale přitom zůstat v centru Šanghaje? Tak přesně to jsem potřebovala i já… Stačí přejet pouze o jednu zastávku metrem nazpět, přesněji na East Nanjing Road (linka metra 2, 10) a nacházíme se na druhé straně řeky Hangpu v městské části Bund, kde můžete obdivovat krásy Šanghaje z druhé strany. Já zde potkávám dvě velmi zajímavé studentky z Japonska a vydáváme se na společnou cestu kolem řeky. Jupíí, konečně s někým mluvím :).

Zveřejnil(a) Dámička na cestách dne 6. srpen 2017

#Shanghai #citytemple #Čínaplnadobrodruzstvi #kdyztodavasmysl #tadyated s Dámička na cestách

Zveřejnil(a) Dámička na cestách dne 6. srpen 2017